- Warunki udzielania teleporad udzielanych w ramach POZ
- Nowe szczepionki (26-07-2019)
- Zgoda pacjenta
- Zasady prowadzenia wizyt domowych
- Składanie skarg
- Promocja zdrowia
- Profilaktyka chorób układu krążenia CHUK
- Opieka terminalna
- Obecność osoby trzeciej
- Edukacja
- Badania bilansowe
W ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej zapewniamy Państwu opiekę lekarzy medycyny rodzinnej, internistów oraz pediatrów, którzy sprawują kompleksową opiekę nad Pacjentami. Świadczenia Podstawowej Opieki Zdrowotnej udzielane są w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, między godz. 8.00 a 18.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Opieka jest realizowana w warunkach ambulatoryjnych (w gabinecie, poradni lub przychodni), a w przypadkach uzasadnionych medycznie także w domu pacjenta lub w domu pomocy społecznej, jeśli pacjent tam mieszka.
W przypadkach uzasadnionych medycznie pacjent przyjmowany jest w dniu zgłoszenia, zgodnie z harmonogramem pracy lekarza. W chorobach przewlekłych, jeśli pacjent nie skarży się na gorsze samopoczucie, porada udzielana jest w terminie uzgodnionym między lekarzem a pacjentem. Przyjęcie w umówionym terminie dotyczy także kontynuacji leczenia oraz sytuacji, gdy potrzeba kontaktu pacjenta z lekarzem rodzinnym nie wynika z konieczności uzyskania pomocy medycznej.
Podczas pobytu poza miejscem zamieszkania, np. na wakacjach, w delegacji, u rodziny, pacjent ma prawo do podstawowej opieki zdrowotnej w sytuacji nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia.
Zgodnie z obwiązującymi przepisami, każdy ubezpieczony ma prawo do wyboru swojego lekarza POZ.
Lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej zobowiązany jest do podejmowania wszelkich działań służących zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, a w szczególności do postępowania zgodnie z zakresem swoich kompetencji.