Zapraszamy pacjentów na badania prowadzone w naszej pracowni RTG i TK. Goleniów to miasto, które posiada jedną z najnowocześniejszych w powiecie aparatur, pozwalającą na niezwykle dokładne wykonanie badania, jakim jest tomografia komputerowa. Goleniów położony jest w pobliżu takich miast, jak Szczecin oraz Kamień Pomorski, dlatego w razie potrzeby zapraszamy także pacjentów z pobliskich miejscowości, gwarantując wysoki standard badania oraz doskonały komfort pacjenta.

Jak wygląda badanie? Tomografia Komputerowa Goleniów

Tomografia komputerowa w Goleniowie wykonywana jest za pomocą nowoczesnego sprzętu – tomografu komputerowego. Pozwala on na uzyskanie doskonałego obrazu narządów wewnętrznych pacjenta. Sama technika polega na prześwietlaniu ciała promieniowaniem, które wykorzystywane jest również w badaniach RTG. Pacjent zostaje umieszczony w tomografie w pozycji leżącej, a specjalna lampa rentgenowska zamocowana wraz z detektorami na obręczy urządzenia pozwala na uzyskanie dokładnego, cyfrowego obrazu badanego narządu. Badanie jest całkowicie bezbolesne.

Tomografia komputerowa Goleniów – terminy

Prosimy o bezpośredni kontakt z placówką w celu zapisania się na TK w Goleniowie. Terminy mogą zmieniać się w zależności od zapotrzebowania pacjentów na badania w danym okresie, dlatego o szczegółach poinformujemy pacjenta indywidualnie. Rejestrując się na badanie pacjent otrzyma szczegółowe zalecenia oraz informacje, jak należy przygotować się do badania tomografem komputerowym.

Uprzejmie przypominamy Pacjentom, że na terenie Szpitala obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust.
Skip to content