Istnieje wiele badań, na które w licznych placówkach zapisy są bardzo długie. Jednym z nich jest tomografia komputerowa. Szczecin oraz inne większe miasta, w których znajdują się placówki wykonujące TK mogą mieć problem z odległymi terminami badań. Dlatego serdecznie zapraszamy pacjentów do naszej pracowni RTG i TK mieszczącej się w Goleniowie. Jest to jedna z najnowocześniejszych tego typu placówek, znajdujących się na terenie powiatu goleniowskiego, dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować duży komfort pacjenta, a także świetną jakość otrzymanych wyników. Tomografia komputerowa to bezbolesne badanie, które pozwala zdiagnozować liczne choroby narządów wewnętrznych.

W jaki sposób zarejestrować się na badanie? TK Szczecin

Zapisy na badanie, jakim jest tomografia komputerowa przyjmujemy w naszej placówce, dlatego prosimy o bezpośredni kontakt. Niezbędne będą podstawowe dane pacjenta oraz skierowanie na TK. Szczecin, Kamień Pomorski i inne pobliskie miejscowości mogą liczyć na naszą pomoc oraz wolne terminy. Rejestrując się na badanie pacjent otrzymuje niezbędne informacje oraz zalecenia, które pozwolą mu jak najlepiej przygotować się na tomografię.

Jak przebiega tomografia komputerowa?

Tomografia komputerowa oparta jest na technice, która pozwala zbadać narządy ludzkiego ciała poprzez uwidocznienie ich w postaci cyfrowego obrazu. Urządzenie wykonujące badanie to tomograf komputerowy. Pacjent kładzie się na specjalnym łóżku, które wsuwa go pod kopułę, na której znajduje się obręcz wyposażona m. in. w lampę rentgenowską.