• 13 MAR 14
  Zrób zdjęcie swojemu maleństwu – USG 3D/4D

  Zrób zdjęcie swojemu maleństwu – USG 3D/4D

  Szanowni Państwo !

  Już od 07 kwietnia 2014 r możecie Państwo skorzystać z unikalnej oferty wykonania badania USG w ciąży w formacie 3D i 4D.

  Badanie USG w ciąży to najlepszy obecnie sposób oceny stanu dziecka które  jeszcze przebywa  brzuchu mamy. Szpitalne Centrum Medyczne  dysponuje  nowoczesnym aparatem USG, który wykonuje zdjęcia 3D i 4D.

   

  Czym zatem różnią się aparaty 3D i 4D różnią się od klasycznego USG i czy warto je zrobić?

  USG w ciąży, bez względu na to czy jest to USG zwykłe, USG 3D czy USG 4D, umożliwia obejrzenie wnętrza ciała, w tym rozwijającego się w ciele kobiety płodu. Wykorzystuje się do tego fale ultradźwiękowe docierające do narządów wewnętrznych, które w różny sposób pochłaniają lub odbijają wiązkę ultradźwięków, a specjalny aparat przetwarza odebrane sygnały w obraz, który pojawia się na monitorze. Na jego podstawie lekarz ginekolog ultrasonolog może ustalić wiek i płeć płodu, a przede wszystkim obserwować jego rozwój. Stosowane już od lat klasyczne USG daje obraz dwuwymiarowy. Specjalista potrafi z niego odczytać wiele ważnych informacji – wielkość i kształt różnych części ciała dziecka, jego narządów wewnętrznych, umiejscowienie łożyska, ilość wód płodowych itp.

  Nowoczesny aparat USG którym dysponuje Szpitalne Centrum Medyczne Goleniowie umożliwia trójwymiarową rekonstrukcję obrazu płodu i wnętrza macicy. Dzięki trójwymiarowemu USG 3D po raz pierwszy można obejrzeć powierzchnię zewnętrzną ciała nienarodzonego dziecka. Rodzice podczas badania 3D widzą już nie plamy, ale twarz i wyraźny kształt maleństwa.

  Jeszcze większe możliwości daje nam tak zwane obrazowanie 4D, którym także dysponuje Goleniowski  Szpital pozwala ono na uzyskanie obrazu podobnego jak w 3D. Jednak w badaniu 3D jest to obraz statyczny, podczas gdy 4D daje obraz trójwymiarowy zmieniający się w czasie rzeczywistym – innymi słowy jest to film z brzucha! Wreszcie mamy  podgląd na żywo, co robi dziecko – jakie wykonuje ruchy, grymasy twarzy, czy śpi, czy się uśmiecha itp. Dla obojga rodziców jest to niezwykle wzruszające przeżycie – mogą oni po raz pierwszy na własne oczy zobaczyć swojego maluszka .

  Dzięki obrazowaniu 3D i 4D, lekarz ma większa możliwość wczesnego wychwycenia wszelkich nieprawidłowości już w okresie płodowym. Wprawdzie w dalszym ciągu podstawowa część badania USG ciąży odbywa się w obrazie 2D, jednak obrazowanie 3D i 4D daje też większe możliwości lekarzowi, ponieważ umożliwia wychwycenie szczegółów anatomicznych, które znacznie trudniej dostrzec w USG 2D.

  W dzisiejszych czasach badanie USG to standard w prowadzeniu ciąży. Badanie ultrasonograficzne pozwala bowiem monitorować rozwój płodu i nadzorować przebieg ciąży. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca, aby wykonać je trzy razy – pierwsze między 11 a 14 tygodniem ciąży, drugie między 18 a 22 i trzecie po 30 tygodniu ciąży. Dotyczy to oczywiście ciąży fizjologicznej, przebiegającej prawidłowo. Jeśli np. pacjentka ma nadciśnienie, cukrzycę czy jest w ciąży bliźniaczej, to konieczne są częstsze badania. W przypadku wystąpienia krwawień wykonuje się USG nawet co kilka dni.

  Zapraszamy do skorzystania z nowoczesnych badań USG w Szpitalnym Centrum Medycznym w Goleniowie Sp.zo.o.
  ,,ZRÓB ZDJĘCIE SWOJEMU MALEŃSTWU„

  tel. do rejestracji 91-466-43-64

Skip to content