Zmiana zasad odwiedzin pacjentów

Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie sp. z o. o. od 1 kwietnia 2022 roku, wznawia możliwość odwiedzin chorych w szpitalu. Osoby wchodzące, w trosce o dobro osób hospitalizowanych i ich szybki powrót do zdrowia, proszone są o przestrzeganie określonych zaleceń  bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Zalecenia bezpieczeństwa epidemiologicznego

• Odwiedziny u pacjenta ogranicza się do 1 osoby pełnoletniej u 1 pacjenta.
    • Osoba odwiedzająca powinna być zdrowa i nie może wykazywać objawów infekcji tj. m.in. kataru, kaszlu, gorączki, bólu gardła, bólu głowy, nudności, wymiotów, biegunki.
    • Artykuły i rzeczy osobiste dostarczane pacjentowi należy ograniczyć do niezbędnego minimum.
    • Wskazane, aby przy kolejnych wizytach pacjenta odwiedzała ta sama osoba (zmniejszona rotacja osób z zewnątrz zminimalizuje ryzyko ewentualnych zachorowań).
    • Odwiedziny pacjentów mogą odbywać się codziennie
      • w dni powszednie w godzinach 15.00 – 18.00
      • w dni świąteczne w godzinach 10.00 – 18.00.
    • Osoba odwiedzająca zobowiązana jest do:
      • noszenia prawidłowo założonej maseczki (zasłaniającej usta i nos) – maseczka zabezpieczona we własnym zakresie,
      • utrzymywania dystansu 1,5 m,
      • dezynfekcji rąk po wejściu na teren szpitala oraz na teren oddziału, a także po zakończeniu odwiedzin.
    • Osoba odwiedzająca ma obowiązek stosowania się do zaleceń personelu w zakresie czasu odwiedzin. W wyjątkowych sytuacjach ze względu na stan pacjenta odwiedziny w innych godzinach niż ustalone będą możliwe po uzgodnieniu z ordynatorem właściwego oddziału.
    • Ostateczną decyzję o możliwości odwiedzin pacjenta w danym momencie podejmuje zawsze personel medyczny oddziału, w którym przebywa pacjent.