Zapraszamy na badanie dopplerowskie

Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie sp z o.o. informuje, iż od dnia 14 sierpnia 2019 roku istnieje możliwość odpłatnego wykonania badanie dopplerowskie (USG Doppler tętnic kończyn dolnych – 100,00 zł, USG Doppler żył – 120,00 zł).

Badanie dopplerowskie (USG Dopplera) to nieinwazyjne badanie diagnostyczne pozwalające ocenić stan tętnic i żył, przede wszystkim wykryć ich niedrożność spowodowaną na przykład zmianami miażdżycowymi. Badanie dopplerowskie jest również przydatne w wykrywaniu zagrażających zdrowiu i życiu tętniaków.

Badanie dopplerowskie pozwala ocenić wydolność żył i tętnic oraz dokładnie wskazać miejsca, gdzie pojawiły się zmiany chorobowe takie jak niedrożność, zatory żylne i tętniaki. Zwężenie żył lub tętnic w postaci blaszki miażdżycowej bądź zakrzepów stwarza realne zagrożenie dla życia pacjenta, może bowiem powodować tak niebezpieczne stany jak udar mózgu, zawał serca i zatorowość płucną. Z tego względu bardzo ważne jest, żeby w porę wykryć nieprawidłowości w przepływie krwi i podjąć środki zaradcze.

Za pomocą USG Dopplera bada się przepływ krwi i zmiany w obrębie tętnic szyjnych, tętnic podobojczykowych, serca (często łączy się badanie dopplerowskie z tzw. echem serca), narządów jamy brzusznej, narządów płciowych oraz kończyn dolnych i górnych. Wskazaniem do badania dopplerowskiego są też guzy nowotworowe – ocenia się wówczas przepływ krwi w węzłach chłonnych, różnicuje się guzy wątroby i ocenia się stopień ich złośliwości.

Jeśli jesteś pacjentem Naszej Poradni specjalistycznej to badanie jest nieodpłatne.

Rejestracja osobista w rejestracji RTG lub telefoniczna pod numerem 914664367.