• 18 MAJ 21

Szkolimy się dla Państwa.

W dniach 8, 14 oraz 28 kwietnia 2021 roku cały personel lekarski, pielęgniarski, pozostały medyczny oraz niemedyczny Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie sp. z o.o. uczestniczył w szkoleniu przypominającym postępowanie w udzielaniu pierwszej pomocy BLS (ang. Basic Life Support)- AED. Uczestnicy uczyli się metod rozpoznawania zatrzymania oddechu oraz utraty przytomności. Przypomnieli sobie podstawy resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem sprzętu dostępnego w podstawowej, samochodowej apteczce, a także ćwiczyli scenariusze wykorzystania przenośnego defibrylatora zewnętrznego AED. W ten sposób spełniliśmy również kolejny standard akredytacyjny dla szpitali.