Nowy Prezes  Zarządu Spółki Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie.

Nowy Prezes Zarządu Spółki Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie.

Rada Nadzorcza informuje, że z dniem 06 listopada br. obowiązki Prezesa Zarządu Spółki Szpitalnego Centrum Medycznego objęła Pani Jolanta Haraszczuk.

Specjalistka w dziedzinie zdrowia publicznego z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu podmiotami ochrony zdrowia publicznego. Była dyrektorem Szpitala Chorób Płuc i Gruźlicy, dyrektorem oddziału Zachodniopomorskiej Regionalnej Kasy Chorych w Koszalinie, dyrektorem Szpitala Miejskiego w Szczecinie i wicedyrektorem jednego z największych szpitali w Polsce im. S. Żeromskiego w Krakowie.

Ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu restrukturyzacji i skutecznym oddłużaniu szpitali. Współpracowała z Ministerstwem Zdrowia w zakresie oceny funkcjonowania placówek opieki zdrowotnej, w tym rehabilitacji.

• Jest absolwentką studiów doktoranckich w zakresie ekonomii – Instytut Ekonomii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
    • Ukończyła studia MBA dla kadry medycznej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie
    • oraz podyplomowe studia francusko-polskie Zarządzanie Systemami Przemysłowymi przy Politechnice Szczecińskiej.
    • Jest też absolwentką studiów humanistycznych, filologia polska, na Uniwersytecie Szczecińskim.

Jest mieszkanką Szczecina, a rodzinnie związana od wielu lat z Goleniowem.

Piotr Ruciński
    Rady Nadzorczej