• 03 LUT 23

Nowe łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Goleniowie

Siedem łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda trafiło na oddział pediatryczno-neonatologiczny Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie. Będą z nich korzystać rodzice, którzy w czasie hospitalizacji pozostają cały czas ze swoim dzieckiem. Łącznie Fundacja przekazała już 958 łóżek 48 szpitalom w całej Polsce.

Łóżko dla rodzica czuwającego przy dziecku w szpitalu wciąż jest na wielu oddziałach pediatrycznych tylko marzeniem. Brak miejsca dla rodzica to nie tylko problem z jakością snu, ale także wrażenie bycia nieproszonym gościem.

– Fundacja Ronalda McDonalda zmienia rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych dzięki coraz większemu zaangażowaniu donatorów, przyjaciół Fundacji. Wiemy, że zmiana warunków pobytu rodzica z dzieckiem w szpitalu jest możliwa, zaczyna się od łóżka i nie można jej odkładać na przyszłość, jeśli nie chce się nagle być zaskoczonym wyborem: karimata lub krzesło. Przekazujemy łóżka dla rodziców sfinansowane z ubiegłorocznych wpłat 1% podatku. To bardzo konkretny przykład, jak publicznym szpitalom może pomóc każdy z nas – mówi Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Kliknij w link, aby zapoznać się pełną treścią informacji: Nowe łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Goleniowie

Kliknij, aby obejrzeć film z przekazania łóżek.