• 01 PAŪ 13
    Mobilny ZIP w Goleniowie.

W dniach 10 – 11 października 2013 roku w Szpitalnym Centrum Medycznym w Goleniowie Sp. z o.o. każdy mieszkaniec Powiatu Goleniowskiego może uzyskać dostęp do konta Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Szczegółowe informacje poniżej.

Czym jest ZIP?

Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski serwis internetowy Narodowego Funduszu Zdrowia, zintegrowany z aktualną bazą NFZ, udostępniony użytkownikom Internetu 1 lipca 2013 roku. Poza częścią przeznaczoną dla wszystkich, jest w nim część dostępna wyłącznie dla posiadaczy konta w ZIP.

Jak uzyskać konto w ZIP?

• Aby uzyskać konto w ZIP, należy pobrać w oddziale NFZ login i hasło.
    • Dane dostępowe są wydawane osobom pełnoletnim za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu.
    • Uwaga! Wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej ZIP nie jest konieczna, ale przyśpiesza wydawanie danych dostępowych!
    • Konto w ZIP można założyć wyłącznie osobiście i tylko dla siebie.
    • Dane dostępne są w ciągu 24 godzin od aktywowania konta.
    • Login i hasło wydawane są w siedzibie w Szczecinie, delegaturze w Koszalinie, punkcie obsługi w Pyrzycach, a także przy mobilnych stanowiskach ZIP.

Jakie są korzyści z posiadania konta w ZIP?

Mając dostęp do własnego konta w ZIP, w każdej chwili, siedząc w domu przed komputerem:

• Możemy sprawdzić, czy system eWUŚ potwierdza w danym dniu nasze prawo do świadczeń.
    • Mamy dostęp do swojej historii korzystania z opieki zdrowotnej w ramach NFZ.
    • Wiemy gdzie i kiedy się leczyliśmy od 2008 roku, jakie badania nam wykonano, jakie leki refundowano, ile to kosztowało.
    • Możemy kontrolować, ile pieniędzy wydaje NFZ na konkretne świadczenia.

Informacja prasowa:

Informacja prasowa z miejscem mobilnego ZIP-1