Badaniem, na które wielu pacjentów otrzymuje skierowanie, jest tomografia komputerowa (TK). Kamień Pomorski, Szczecin oraz inne miejscowości i miasta położone w pobliżu Goleniowa mogą liczyć na skorzystanie z naszej szpitalnej pracowni tomografii komputerowej. Warto zaznaczyć, że zaliczana jest ona do najnowocześniejszych na terenie powiatu. Doskonałe wyposażenie oraz sprzęt najwyższej klasy gwarantują komfort pacjenta oraz dużą dokładność otrzymanych zaraz po badaniu wyników.

Na czym polega TK? Kamień Pomorski i okolice

TK wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia – tomografu komputerowego. Jest to technika wykorzystywana do badań ludzkiego ciała, która pozwala obejrzeć narządy wewnętrzne. Urządzenie działa na zasadzie promieniowania wykorzystywanego także podczas badania RTG. Pacjent w pozycji leżącej wjeżdża do urządzenia, którego głównym elementem jest obręcz zawierająca specjalne detektory i lampę rentgenowską. Badanie jest zupełnie bezbolesne. Promieniowanie emitowane przez lampę przechodząc przez ciało pozwala na uzyskanie cyfrowego obrazu jego wnętrza, będące podstawą TK. Kamień Pomorski jest oddalony zaledwie 50 km od Goleniowa, dlatego zapraszamy pacjentów do rejestrowania się na badanie w naszej nowoczesnej placówce.

Jak przebiegają zapisy na TK? Kamień Pomorski

Aby zarejestrować się na badanie tomografem komputerowym należy skontaktować się z naszą placówką. Podczas zapisów pacjent otrzyma szczegółowe informacje, które pozwolą mu przygotować się do badania, ponieważ zalecenie mogą różnić się w zależności od badanej części ciała.